DENiZTV Denizin ve Denizcili?in Televizyonu
| RSS|Künye|Arşiv&Arama| Sitenize Ekleyin | ÜYE GİRİŞ | Reklamveren Girişi | Sitede 191 kişi var..| 27/01/2015 22:56:19
UBAK Ulaşım

Alo Kiyi Emniyet

DAKSAR
DENİZHABER ANKET
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BUAY BUYIL
BOĞAZ’IN PARLAYAN YILDIZI "GESTAŞ"

DenizHaber, Denizcilik, Deniz Haber, Turk Denizciligi, Bosporus, Turk Bogazlari, Istanbul Bogazi, Canakkale Bogazi, DTO, Turkish Maritime, Pilotage, Marine Environment, Deniz Kirliligi, Balikcilik

Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş'nin Genel Müdürü Yürükçü yaz döneminde 1.633.046 yolcu ile 488.385 araç taşıdıklarını söyledi.

Haber Eklenme: 01 Aralık 2008 Pazartesi 11:26

DenizHaber, Denizcilik, Deniz Haber, Turk Denizciligi, Bosporus, Turk Bogazlari, Istanbul Bogazi, Canakkale Bogazi, DTO, Turkish Maritime, Pilotage, Marine Environment, Deniz Kirliligi, Balikcilik

Boğaz’ın parlayan yıldızı

Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş'nin Genel Müdürü Hasan İlhan Yürükçü, bu yılın 3 aylık yaz döneminde 1.633.046 yolcu ile 488.385 araç taşıdıklarını söyledi.

Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş'nin Genel Müdürü Hasan İlhan Yürükçü, bu yılın 3 aylık yaz döneminde 1.633.046 yolcu ile 488.385 araç taşıdıklarını söyledi. Yürükçü, ''GESTAŞ'ın 2008 Yılı Koordinasyon Toplantısı''nda konuşarak, GESTAŞ'ı 2006 yılında devraldıklarını ve 24 saat kesintisiz hizmet verdiklerini belirtti. Filolarına ''Gökçeada-1'' gemisini de kattıklarını dile getiren Yürükçü, Norveç'ten alınan geminin 400 yolcu, 110 araç kapasiteli olduğunu ifade etti. Çevre bazlı çalışmalara ağırlık verdiklerine değinen Yürükçü, gemilerin üzerinde kullandıkları boyaların biyosit içermeyen silikon bazlı olduğunu, bu sayede atmosfere daha az zehirli gaz bıraktıklarını vurguladı. 

Yürükçü, ev sahipliğini yaptıkları 18 Mart törenlerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 saat boyunca tüm araç ve yolcuları ücretsiz taşıdıklarını dile getirdi. Bölgede yaşanan sanat faaliyetlerine, sosyal aktivitelere destek olduklarına işaret eden Yürükçü, yaz sezonunda ilk defa Bozcaada seferlerinde rezervasyonlu sisteme geçtiklerini ve sürekli yolculuk eden müşteriler için ''sadık müşteriler'' sloganı ile indirim kartları çıkardıklarını anlattı. ''Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülü''ne aday gösterildiklerini, arabalı vapurlara internet sistemi koyduklarını, Denizcilik Meslek Lisesi öğrencilerini stajyer öğrenci olarak bünyelerine aldıklarını anlatan Yürükçü, ''Sadece 3 aylık yaz döneminde 1.633046 yolcu, 488.385 araç taşıdık. Yeni yıl hediyesi olarak filomuza ''Conkbayırı'' ismini verdiğimiz deniz otobüsünü katıyoruz. Bununla ilgili işlemleri tamamladık'' dedi.

GESTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Gider de, 2006 yılında Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun (ÖYK) Türk Denizcilik İşletmeleri’nin Çanakkale Boğazı ve adalar ulaşımını Çanakkale İl Özel İdaresine devrettiğini anımsattı. Denizciliğin kendi içinde çok özel ve zor bir sektör olduğunu ifade eden Gider, 8 iskeleden 365 gün sefer yapmanın kolay olmadığını kaydetti. Toplantıda daha sonra gemi kaptanlarına plaket verildi.

Çanakkale Olay

Bu Haber 1420 kez okundu.
: DenizHaber Denizcilik Deniz Haber Turk Denizciligi Bosporus Turk Bogazlari Istanbul Bogazi Canakkale Bogazi DTO Turkish Maritime Pilotage Marine Environment Deniz Kirliligi Balikcilik

Haberi Paylaş : Google Yahoo Facebook'ta Payla? Print Friendly and PDF

YORUMLAR
(50 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
  Henüz yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yapın! Yorum Ekle

GÜNCEL Kategorisinden Diğer Başlıklar:

kim kimdir ISTANBUL Deniz Eleman

ETİKET DENİZİ
Error connecting to mysql