DENiZTV Denizin ve Denizcili?in Televizyonu
| RSS|Künye|Arşiv&Arama| Sitenize Ekleyin | ÜYE GİRİŞ | Reklamveren Girişi | Sitede 219 kişi var..| 30/01/2015 11:20:03
UBAK Ulaşım

Alo Kiyi Emniyet

DAKSAR
DENİZHABER ANKET
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BUAY BUYILDürüst Açıklama

STATÜ DENİZCİLİK: "GEMİMİZ HAKLI YERE TUTULDU"

Statü Denizcilik,Philipos

Statü Denizcilik, yeni işletmeye aldıkları gemileri "Philipos" un Amsterdam limanında tutulmasında haklı gerekçeler bulunduğunu açıkladı.

Haber Eklenme: 27 Ocak 2011 Perşembe 11:31

Statü Denizcilik,Philipos

 Statü Denizcilik: "Gemimiz Haklı Yere Tutuldu"

Statü Denizcilik, yeni işletmeye aldıkları gemileri "Philipos" un Amsterdam limanında tutulmasında haklı gerekçeler bulunduğunu açıkladı.

Statü Denizcilik bu açıklamayı Okurlarımızdan Deniz Erenler'in "Denizlerimizden koster manzaraları" başlıklı kendi yazısına bıraktığı bir yorum üzerine yaptı. Deniz Erenler, yorumunda "iyi klasli, iyi bayrakli, eh isletmede ulkenin prima isletmelerindendir, diyerek, isletmesine yeni aldigi bu EN BUYUK GEMISINI alip Avrupaya gonderiyor. Vede gemi gectigimiz haftasonu Hollanda”nin Amsterdam limaninda bir bahane bulunup bu sabaha kadar tutuldu (detained). Yani aldin guzel bir gemiyi, buyuk bir hevesle donatip gonderdin Avrupaya, vede daha dakka bir gol bir . . . hemen Hosgeldin yaptilar" diyerek geminin tutulmasında armatörünün Türk olmasının payı olduğunu ve Avrupalı'ların Türk kosterlerini Akdeniz'den silme çalışmalarının planlı bir tutum olduğunu ileri sürmüştü.

Statü, açıklamasında gemilerinin tutulmasında haklı gerekçeler olduğunu kabul ederken, gerek klas kuruluşu gerekse bayrak devletinin her türlü desteği verdiğini belirtiyor. Kaptan Can Önen ve Kaptan Nihat Angın imzasıyla gönerilen açıklama şöyle:

"Sayın Denız Erenler

- m/v "Philipos" Amsterdam"da neden tutuldu ! Başlıklı yorumunuz da şirtektimiz hakkında ki güzel düşüncelerden ötürü çok teşekkür ederim. Ançak, keşke sipesifik olarak M/V Philpos'un tutulması ile ilgili tarafımızdan bilgi edinmiş olsa idiniz. konu geminin haklı gerekçelerden ötürü tutulmuş olduğunu ,dolayısı ile kamuoyunun yanlış bilglendirilmesine mahal verilmemiş olunur du. Ayrıca gerek bayrak devleti gerek klass kuruluşu elinden gelen hertürlü desteği vermişlerdir.

Bilgilerinize sunulur
Saygılarımızla
Statu-istanbul
Cpt.Can Önen
Cpt.Nihat Angın "

DenizHaber.Com

Bu Haber 1757 kez okundu.
: Statü Denizcilik Philipos

Haberi Paylaş : Google Yahoo Facebook'ta Payla? Print Friendly and PDF

YORUMLAR
(50 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
  Henüz yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yapın! Yorum Ekle
Bu yazdıklarımdan kimse şu sonucuda çıkarmasın..işini yapmayan ..gerekli masrafı..bakımı yaptırmayan ..karından feragat etmeyen armator...gemisi pas bok içinde ..personel maaşını veremeyipte mersedes bmw ile gezen vurdumduymazlarıda idare idare etmek zorunda degil...ve hatta bu kafalar ayıklanmalı..

malzemeyi bok eden gemicide gitmeli...borc harc icinde mercedese binende
Selametle
Adnan Kaptan

Eski günlerden bir "shanty" eski püskü geminin gemicileri bakın neyi bekliyormuş.

Denizden küçük bir esinti.

http://www.youtube.com/watch?v=fhIPW2KDkVg&feature=related

driftwood

|Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|

YASALARA GÖRE 3 AY DENEME ZAMANI İŞ VERENE BU HAKKI VERMISTIR.

Deneme süresi iki yönlü çalışan bir hak değil mi? Benim imzaladığım kontratlarda sarih olarak bu husus yazıyordu.

|Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|


FİRMA YETKİLİLERİ TUTUKLANAN GEMI ICIN BAYRAK DEVLETININ YARDIMINI GORDUM DEMIŞ. YAZILARI OKUMADIM AMA BAYRAK DEVLETİ YARDIMCI OLDUGUNA GORE YABANCI BAYRAKLI BIR GEMIDIR.

ÇÜNKİ BİZİM MÜSTEŞARLIK YARDIMCI OLMUYOR DA!!!!!!

BENIM GEMIM KALDI, BİZİM MÜSTEŞARLIK BURADAN PSC YE TELEFON AÇIK SAKIN İKİNCİ LIFE RAFT I ALMADAN GEMIYI SERBEST BIRAKMAYIN DIYE TALİMAT VERDİ.

(GEMIDE 20 KISILIK 1 LİFERAFT VAR. OTOMATİK İNDİRİLEBİLEN (YAG SIKIŞTIRMALI SİSTEM) RESCUE BOAT VAR. LRAFT HER IKI TARAFADA TAŞINABİLİR. VE SS DE ISTANBUL LIMAN BAŞKANLIGI BU ŞEKILDE DENIZE ELVERISLIK VERMIŞ.)


DÜŞÜNSENİZE MİİLET KURTARMAYA ÇALIŞIYOR, BİZDE TAM TERSİ BAĞLATMAYA ÇALIŞIYORUZ.

O SIRALARDA BU SAYFALARDA BIRKATIM İŞGÜZAR BEYLER YAZILAR YAZMIŞ OKUDUK, "BAYRAK DEVLETİ GEMİYİ KURTARMAK İÇİN GAYRET GÖSTERMEZMİŞ" İŞTE BU KAFALARIN YUZUNDEN BU YÖNETİMDEN DOLAYI BIZDEN BIRSEY OLMAZ. AŞAĞIDA ARKADASIN YAZDIĞI GIBI GUNEY DOGULUNUN NE İŞİ VAR DENIZDE ADAM HAYATINDA DENIZ GÖRMEMİŞ GEMIYE CIKARTIYORSUN. ADAMI AMACI 2/3 MAAŞ KAPABİLMEK SONRA NASIL OLSA KOVULACAK.

BU NU YAZDIGIM İÇİN BANA GÖNÜL KOYABİLİRLER, AMA OLSUN KİM KOYARSA KOYSUN BEN DOĞRUYU SÖYLÜYORUM. GEMIM TUTULDU, TEK NEDENİ VAR O DA PERSONEL HATASI...

DENIZCILIK EL DEĞİŞTİRİYOR, BIZE YETER BU KADAR ..

|Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|

SAYIN 30-01-2011 20:24:16

BENDE BUNU DEFALARCA YAZDIM. SENIN BASINA GELEN AYNEN BENIM BASIMA GELDI. IMZA BIZE AIT DEGIL, ADAM GEMIYITUTTU, ŞİKATEY İLE KALKDIRDIK BU SEFER AV' LIK MASRAFI DEDI TUTTU. BU SEFER DAVA ACTIM SENETIN BIZE AIT OLMADIGINA DAIR 1 SENEDIR DEVAM EDIYOR.

MALESEF ICRA DAIRELERI "GEMI ICRA KONULARINI" BILMIYORLAR. SEFER MEN KARARI HANGI ŞARTLARDA VERILIR ÖĞRENMEK BİLE İSTEMİYORLAR. SON ZAMANLARDA MAHKEMELER TARAFINDAN DEVAMLI KALDIRILAN SEFER MEN LERINE AVUKATLAR YENI KILIF BULDU. "SATIŞA ESAS OLMAK ÜZERE GEMININ SEFEREDEN MEN EDILMESI" BU DA YALNISTIR. GEMININ SATISINI TALEP ETMEK BIR MASRAF VE ZAMAN GEREKTIRIR. BU ŞEKİLDE TALEPLERİ KESINLIKLE ÖNCE İCRA DAİRESİNE TALEP AÇARAK " ŞAYET GEMININ SATIŞI TALEB EDILIYORSA 5 GUN ICERISINDE SATIŞ ŞARTLARININ YERİNE GETİRİLMESİ AKSİ TAKTİRDE SEFER MEN KARARININ KALDIRILMASINI ALACAKLI VEKİLİNE TEBLİĞİNE" VE İCRA DAİRESİNİ BAĞLI BULUNDUĞU İCRA MAHKEMESINE ŞİKAYETLER.

GEMI ADAMI ANCAK DAVASINDA HAKLI İSE REHIN AHKKINA SAHİP OLABİLİR. GÖREVİNİ EKSİK YAPAN, GEM, KURALLARINA UYMAYAN BİR GEMI ADAMININ HICBIR HAKKI OLMAZ OLAMAZ. BURADAN ADAMI KUMKAPIDA GEMIYE YOLLUYORSUNUZ, İLK LIMANDAN AYRILIYOR. ASLA BU ADAMA UCRET ÖDEMIYECEKSINIZ. BU ADAMINDA PARAMI ALAMADIM DEMEYE HAKKI YOKTUR. YASALARA GÖRE 3 AY DENEME ZAMANI İŞ VERENE BU HAKKI VERMISTIR.

ARMATORLERIMIZ MALESEF GEMI ADAMLARININ UZERINE YETERI KADAR YASALARI BILMEDIKLERI ICIN GITMIYORLAR. AYNI OLAY BENDE OLDU, ADAM CASAPLANCA DA GEMIYI BIRAKTI. TOPLAM CALISMISLIĞI 1 AY 20 GUN. ILK CALISTIGI 1 AYIN MAASINI ALMIS, CASAPLANCADA AYRILMIS BENDEN UCAK PARASI ISTIYOR MAAŞ İSTİYOR. ŞU İŞE BAKIN.
ŞU AN FİRMA AVUKATLARI BU IKI ADAM HAKKINDA SÖZLEŞMEYE AYKIRI DAVRANMALARINDAN DOLAYI BIRI HAKKINDA 13 BIN TL, DİĞER GEMİ ADAMI HAKKINDA İSE 11 BİN TL ICRA BAŞLATMISTIR. INKAR EDERLERSE ZATEN ICRA INKAR DAVASI AÇILARAK DEVAM EDECEK VE SONUNDA BU ADAMLAR YAKLASIK 20 ŞER BİN TL ÖDEMEYE MAHKUM OLACAKLARDIR.

BUTUN ARKATORLERE ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM. KURALLARA UYMAYAN, GEMI MENFAATLERI DISINA CIKAN, İŞİ BİLMEYEN, GEMISINI TUTUKLATAN PERSONEL HAKKINDA HEMEN HUKUKI SÜRECİ BAŞLATIN.

BAKIN BAKALIM BUNDAN SONRA NE OLACAK. UC BEŞ KURUŞA GEMI TUTMAK, INTERNETLERDE ATIP TUTMAK, BAKALIM KIM HAKLI KIM HAKSIZ O ZAMAN BELLI OLUYOR.

KALIN SAGLICAKLA

|Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|

statü denizcilik

süper bir firma eğitimleri eksiksiz türkiyenin sayılı firmalarındandır.ALLAH YOLARINI AÇIK ETSİN ...STATÜ DENİZCİLİK...

süleyman Ekiz |Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|
GÜNCEL Kategorisinden Diğer Başlıklar:

kim kimdir ISTANBUL Deniz Eleman

ETİKET DENİZİ
Error connecting to mysql