Deniz Kuvvetleri Kupası Eruğrul Yat Yarışları sona erdi

915
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 04 Mar 2016 tarihinde yayınlandı

44. Deniz Kuvvetleri Kupası Ertuğrul Yat Yarışları, Bodrum’da düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
İki etaptan oluşan Deniz Kuvvetleri Kupası, 165 millik Sadun Boro etabı ile 240 millik Deniz Bank etabı arasında yapıldı. 39 teknenin mücadele ettiği yarışların ardından dereceye giren yarışmacılara Bodrum Milta Marina’da düzenlenen törenle ödülleri verildi.
Törene, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Uşaklıoğlu, Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ile Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli ve çok sayıda Deniz Harp Okulu öğrencisi katıldı.
Tören öncesinde Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu konser verdi. Konser öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan Deniz Harp Okulu Öğretmen Binbaşı Kani Vardar, Deniz Kuvvetleri Kupası Ertuğrul Açıkdeniz Yat Yarışı’nın 7 Ağustos’ta İstanbul’dan start alarak önce Bozcaada, daha sonra da Bodrum etabıyla tamamlandığını söyledi.
Yarışların zorlu havada yapıldığını belirten Vardar, “Çok zorlu bir havada Bozcaada etabı, Sadun Boro etabı tamamlandı. Tekneler biraz doğayla biraz da yarışçılarla mücadele ederek yarıştılar. Bütün tekneler Bodrum’a intikal etti” diye konuştu.

Yayınlanmasını istediğiniz haber, röportaj ve konu başlıklarıyla ilgili olarak bizimle gisbirtv@gisbir.org adresinden temasa geçebilirsiniz.

» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor