25.3 C
New York kenti

ALTO MECLİS BAŞKANI MEVLÜT ENDER ÖZER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Published:

İzmir’de tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün vefat eden Aliağa Ticaret Odası’nın Meclis Başkanı M. Ender Özer’in cenazesi, düzenlenen törenin ardından Aliağa’da toprağa verildi.
Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı olan işadamı M. Ender Özer (59) için önce Aliağa Ticaret Odası’nın önünde tören yapıldı. Özer için daha sonra cenazesinin götürüldüğü Merkez Camisi’nde tören düzenlendi.
Uzun yıllar Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanlığı ve yöneticiliği de yapan Özer’in ani vefatı Aliağa’da derin üzüntü yaratırken cenazeye Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Eski Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Ak Parti İzmir Milletvekili adayı Tansu Kaya, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ticaret Odası Başkanı Rebii Akdurak, İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şükrü Barış Kocagöz, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, Menemen Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Azgın, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Eski Bergama Ticaret Odası Başkanları Ali İhsan Süter ve Melih Kahraman, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiğitalp, Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Adem Şimşek, siyasi parti ilçe başkanları ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ender Özer için bugün gemi söküm sektöründe çalışma yapılmadı.
Aliağa Ticaret Odası önündeki törende konuşan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, tüm varlığıyla Aliağa’yı düşünen değerli bir dostu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.
Ender Özer için söylenecek çok şeyin olduğunu anlatan Saka, şöyle konuştu: “25 yıldır birlikte çalışarak önemli bir kurumun, önemli ve çok hızlı gelişen bir ilçenin kararlarını verebilmek çok önemliydi. İnsanlar birbirleriyle zaman zaman fikir ayrılığına düşmez mi muhakkak düştük, ama sonunda hep beraber mutabakata vararak ve hiçbir zaman birbirimize küsmeden ayrıldık. Onunla birlikte hep Aliağa’yı düşündük. Ender kardeşim tüm varlığıyla Aliağa’yı düşünen bir insandı. Onunla her konuşmamızda Aliağa’da neyi nasıl yapabilirizi konuştuk. Bu veda inanın çok üzücü ve kardeşini kaybetmek gibi bir şey. Acımız büyük. Kendisine Allah’tan rahmet kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah yerini cennet mekan etsin.”
Özer’in naaşı, tören sonrası cenaze aracına konularak Aliağa Mezarlığında toprağa verildi.

Related articles

Recent articles

spot_img