29.3 C
New York kenti

JAPON HEYETİNDEN TÜRK GEMİ SÖKÜM SEKTÖRÜNE GEÇER NOT

Published:

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Japonya Dış Ticaret Teşkilatı (Jetro) temsilcileri, İzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’ni (GEMİSANDER) ziyaret etti. Gemi İnşaatı Politikası Direktörü Akihiro Tamura, başkanlığında 5 kişiden oluşan Japon heyeti, Gemi Söküm bölgesinde ki tesislerde incelemelerde bulundu.

Ekonomik ömrünü tamamlayan gemilerin geri dönüşüme kazandırılması için harekete geçen Japonya Devleti’nin görevlendirdiği teknik heyet; dünya da Gemi Geri Dönüşüm sektöründe hizmet veren ülkelere yaptığı inceleme ziyaretleri kapsamında; Türkiye’yi de ziyaret etti. Gemi Söküm Tesislerini ziyaret eden Japon Heyetini GEMİSANDER Başkanı Adem Şimşek ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

GEMİSANDER yöneticileri; Japon heyetini ‘Dernek Toplantı Salonu’nda ağırladı. Çevre ve Şehircilik, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlık’larından temsilcilerinde katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan GEMİSANDER Başkanı Adem Şimşek, Japon heyetini Türkiye’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. GEMİSANDER’in faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Şimşek, Türk Gemi Geri Dönüşüm Sektörü olarak dünyada lider konumunda olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Related articles

Recent articles

spot_img