29.3 C
New York kenti

Kaçırılan gemi karaya oturdu

Published:

Balıkesir’in Bandırma Limanı’ndan haciz işlemi yapıldığı esnada kaçırılan ‘Hantallar’ isimli 50 metrelik gemi, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde karaya oturdu.

Balıkesir’in Bandırma Limanı’ndan haciz işlemi yapıldığı esnada kaçırılan ‘Hantallar’ isimli 50 metrelik gemi, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde karaya oturdu. Karaya oturan gemiyi görmek için çok sayıda vatandaş deniz kenarına akın etti.Edinilen bilgiye göre, olay, sabah saatlerinde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Uçmakdere köyü açıklarında Marmara Denizi’nde meydana geldi. Balıkesir Bandırma Limanı’nda demirleyen ‘Hantallar’ isimli 50 metrelik kum kosteri gemisine, haciz memurları, haciz işlemi yapmak istedi. Bu esnada gemi haciz işlemi yapılmasın diye personeli tarafından kaçırıldı. Gece saatlerinde gemi, motorundaki arıza nedeniyle Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Uçmakdere köyü açıklarında paraşütçülerin iniş alanında karaya oturdu. Gemi, personeli tarafından halatlarla ağaçlara bağlandı.
3 metre karaya çıkan geminin olduğu yerde parçalanacağı öğrenildi. Öte yandan, karaya oturan gemiyi görmek için çok sayıda vatandaş deniz kenarına akın etti. Gemiyi izleyen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi. Karaya oturan geminin ilgilerini çektiğini aktaran bir vatandaş, “İlginç bir durum. Merak ettik geldik. Hatıra fotoğrafı çektirdik” dedi.Uçmakdere’de paraşüt yapan Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy, geminin havadan karaya oturmasını kamerası ile görüntüledi.
Geminin olduğu yerde parçalanacağı öğrenildi.

FERHAT AKGÜN

Related articles

Recent articles

spot_img