29.5 C
New York kenti

VİETNAM HEYETİ GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SEKTÖRÜNÜ İNCELEDİ

Published:

Vietnam Ulaştırma Bakanlığı Uluslararası İş birliği departmanı Genel Müdürü Mr. Pham Thanh Tung, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye geldi.

Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunan Mr. Pham Thanh Tung ve beraberinde ki heyet, ziyareti kapsamında Aliağa’da faaliyet gösteren Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’ni de (GEMİSANDER) ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten GEMİSANDER Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, dernek toplantı salonunda ağırladığı yabancı konuklarına Gemi Geri Dönüşüm tesislerinin işleyişi hakkında detaylı bilgi verdi, merak edilen soruları yanıtladı.

BARKOVİZYON EŞLİĞİNDE BİRİFİNG…
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının girişimiyle gerçekleşen ziyarette; Deniz Ticareti Genel Müdürü Mustafa Çalışkan ile birlikte Aliağa Liman Başkanı Behlül Karataş’ta Vietnam heyetine eşlik ederken, GEMİSANDER Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

Vietnam heyetini barkovizyon eşliğinde bilgilendiren GEMİSANDER Atık Yönetim Sorumlusu Ersin Çeviker, geri dönüşüme kazandırılmak üzere tesislere getirilen gemilerin tabi tutulduğu yasal süreci, sökümün hangi şartlar altında ve nasıl gerçekleştirildiği, işçi sağlığı ve çevre duyarlılığı noktasında zorunlu ve zorunlu olmadığı halde alınan önlemleri, taraf olunan uluslararası sözleşmeler gereği yerine getirilen yükümlülükleri, tesislerin konuşlandığı bölgenin coğrafi konumu, sektörün ekonomiye ve istihdama olan katkısı konularında brifing verdi. Toplantı sonrası tesisleri gezen ve yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vietnam heyeti, tesis yetkililerinden söküm çalışmalarının işleyişine yönelik bilgi aldı.

Related articles

Recent articles

spot_img